Hacklink nedir ?

Backlink İçin Hacklink nedir

Backlink almak için Hacklink Kullanımı (Link Injection)

Hacklink geçmişi ve yapılan çalışmalar hakkında kısa ve öz deyineceğim.

Google Spam Ekibi, uzun süredir arama sıralaması Manipülasyonlarıyla sıkı mücadele ediyor. Bağlantı sitelerini, ücretli blog inceleme sitelerini ve benzerlerinin çoğunu inceleme altına almışlardı. Spam ekiplerinin çabası, nihayetinde Google’ın En İyi 10 arama sonucunun daha yüksek kalitede olmasına yardımcı oldu.

Yüksek kaliteli içerik oluşturmanız ve başkalarının size geri bağlantı vermesini sağlamanız gerekeceğinden, geri bağlantı almak çok daha pahalı hale geldi. Bu tür yüksek kaliteli geri bağlantıları elde etmek zor ve çok pahalı oldu. Yine de Web Spam Ekibi bir şey daha yaptı: tüm çevrimiçi kumar, çevrimiçi eczane ve benzeri işletmeleri (AdWords’ün yasak olduğu yerlerde) yeni “ucuz, hızlı, kolay” yöntemler aramaya başladı.
En son teknik, Backlin’ler için “Siteleri Hackleme” yöntemine başvurdular.

Hacklink Nasıl İşliyor?

Dışarıda birçok bilgisayar korsanı var ve bununla beraber saldırıya açık birçok savunmasız site de var. Küçük, küçücük bir bağlamsal bağlantı yerleştirmek için kullanabileceğiniz, istismarlara sahip 10 000 yüksek kaliteli site bulursanız ne olur? Peki – bu size, eğer bağlantı metni aşırı spam gönderilmemişse, arama sonuçlarında üst sıralarda yer alacak 10 000 güçlü geri bağlantı sağlayacaktır!
Muhtemelen web sayfa yöneticisi, bazı ikincil, iç sayfalarda yeni “saldırıya uğramış” bağlamsal bağlantıyı fark etmeyecektir. Bu tür bağlantıları %100 “saldırıya uğramış bağlantılar” olarak tanımlamak çok zor olduğundan, bu artık Google için gerçek bir sorundur. Farklı istismarlar (arka kapılar) kullanabileceğiniz için spam olarak görülmeyecektir. Saldırıya uğramış siteler, bir bağlantı çiftliğinin aksine birbirine bağlı değildir…

Hacker’lar ne kadar ileri gidebilir?

Üzücü gerçek şu ki Sayfa Enjeksiyonları, bağlantı enjeksiyonları, Kod enjeksiyonları ve daha fazlasını gördük. Bir IBM gibi yüksek kaliteye sahip bir sitesinin iç sayfasının saldırıya uğradığını ve bir kumarhane ortak sitesine yönlendirecek bir kumarhane sayfası (kapı aralığı) ile değiştirildiğini gördük.

Saldırıya uğrayan sitelerin bazıları Üst Düzey / Yüksek Yetkili siteler olduğu için – bu tür saldırıya uğramış iç sayfalar, ilgili sayfa Başlığı ve Açıklaması olsa bile ilk 10 Google arama sonucunu sıralamda yer alıyor. Bu türden backlinkler, doğal yapılmış SEO çalışmalarını zor bir hale getiriyor. Hacklink’ler artık bir çok web çalışmalarında yaygın olarak kullanılıyor.

Hacklenen Linkler Pahalı mı?

Ne yazık ki, çok ucuzlar ve işletmelerin onlara yönelmesinin tek nedeni, yasal sitenin web yöneticisi aracılığıyla yüksek kaliteli tematik bir makale yerleştirmeye kıyasla saldırıya uğramış bağlantıları yerleştirmenin 10 ila 100 kat daha ucuz, daha hızlı ve daha kolay olmasıdır.

Tek ihtiyacınız olan, siteleri bilinen istismarlara karşı tarayacak ve ardından savunmasız sitelere bir bağlantı veya kod enjekte edecek bir komut dosyası.

Bu tür yöntemlerle ilgili sorun nedir?

Birçok sorun var. Yasal “beyaz şapka” SEO Şirketlerinin, kitlesel saldırıya uğramış geri bağlantılara sahip sitelerle rekabet etmesi çok zordur. Saldırıya uğramış geri bağlantılar nedeniyle arama sonuçlarında bulunan ilk 10 sitenin çoğu genellikle çok düşük kalitededir. Birinin sitesi saldırıya uğruyor ve web yöneticisinin izni veya bilgisi olmadan bağlantı veriliyor. Bunun gibi siteleri hacklemek aslında bir suç teşkil ediyor.

Ortlama olarak 9 Usd karşılığında, Page Rank 3 (PR) saldırıya uğramış bir sitenin bağlantısını kolayca satın alabilirsiniz. Aynı bağlantı, sitelerin web yöneticisi aracılığıyla bir makale yerleştirilirse size yaklaşık 100 USD’ye mal olur. Şu anda bu tür 1000 civarında bağlantı satın alabileceğiniz bir Rus forumları mevcut. PR 0-2 siteleri size 0,5 ABD Doları gibi düşük bir maliyete mal olacak. Bir çok gelişmiş şirket, hacklink bağlantılarını kesmek için kendi komut dosyalarını yazıyor olsa da yine de bir çok site buna karşı korumasız.

Sitenizin Hacklink’e maruz kaldığını düşünüyorsanız ne yapmalısınız?

Sitenizin platformunu (CMS, – WordPress, Prestashop, Magento vb. -) daha yeni bir sürüme güncelleyerek, sitenizi güvenlik sorunları için tarayarak veya özel programlama yardımı arayarak açıkları düzeltmeniz gerekecek. Elinizden gelenin en iyisini yaptıktan sonra saldırıya uğramış bağlantıları silin ve yeni giden bağlantılar için birkaç hafta içinde tüm sitenizi yeniden kontrol edin. Bu süre içinde yeni şüpheli giden bağlantılar yerleştirilmezse, büyük olasılıkla bir sonraki kısa süre için umutlu olabilirsiniz.

Sonuç

Saldırıya uğramış geri bağlantılar(Hacklink) genel anlamda sorunsuz çalışır. Saldırıya uğramış bağlantılar hızlı, ucuz, elde edilmesi kolay ve etkilidir. Büyük olasılıkla çok uzun bir süre veya Google bu sorunu biraz daha ciddiye almaya başlayana kadar iyi çalışacaklar. Bu eğilimle mücadele etmenin bir yolu var, ancak bu, Google Web Spam Ekibinden ciddi bir çalışma gerektirecektir. O zamana kadar, sitenizin “saldırıya uğramadığından” emin olmak için her 4 haftada bir sitenizi giden geri bağlantılar için kontrol etmenizi öneririz. Google’ın sessiz kalmasıyla birlikte, Google’ın organik arama sonuçlarını manipüle etmek amacıyla giderek daha fazla masum site saldırıya uğruyor.

mea

Related Posts

ücretsiz backlink siteleri

Ücretsiz Backlink Siteleri

Tek bir siteye üye olarak 215 siteden backlink alacaklsınız, DA90 ile Da50 arasında değişen otoriteye sahip ücretsiz backlink sitelerinde profil linkiniz eklenecek. Tek yapmanız gereken bir site…

sesli arama SEO

Sesli Arama SEO Nasıl yapılır

Sesli Arama için SEO Nasıl Optimize Edilir? Sesli arama optimizasyonu SEO stratejinizin bir parçası değilse, bunu düzeltmenin zamanı geldi. Sesli arama SEO nedir ve nasıl Yapılır? sorularına…

sayfa içi SEO nedir

Sayfa İçi SEO (One-Page SEO) Nedir?

Sayfa içi SEO (ONE-PAGE SEO) Nedir Bu içerik, 2022’de sayfa içi SEO (One-Page SEO) için eksiksiz bir kılavuzdur. Bu yeni kılavuzda şunları öğreneceksiniz: İçeriğinizi nasıl optimize edebilirsiniz?…

Teknik SEO

Teknik SEO 2022

Bu, Teknik SEO için eksiksiz bir kılavuzdur. Bu yepyeni kılavuzda aşağıdakiler hakkında her şeyi öğreneceksiniz: Tarama ve indeksleme XML site haritaları Yinelenen içerik Yapılandırılmış veri Hreflang çok…

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması 2022

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması SEO Analiz Google Sıralama Yarışması moradam kurucusu Seçkin Talanöz tarafından facebook “Seo Analiz” grubunda daha önce duyurusu yapılmıştı. Başvurular bitti, yarışma belirli…

wordpress seo

En iyi ücretsiz WordPress SEO eklentilerini 2022

Sıklıkla, önerdiğimiz en iyi ücretsiz WordPress SEO eklentilerini ve araçlarının neler olduğu soruluyor. Bunun nedeni, arama motorlarının internetteki çoğu web sitesi için önemli bir trafik kaynağı olmasıdır….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir